After Life 27 Nisan 2020

After Life 27 Nisan 2020

Ricky Gervais’in rol aldığı bir çok yapım izlemiş olabilirim. Çünkü çok tanıdık geliyor fakat ilk dikkati mi çektiği yapım Yalanın İcadı filmiydi. Çok basit, ucuz bir film ama konusu ve ideolojisi olarak çok hoşuma gitmişti. Şimdi ise bir Ricky Gervais yapımı daha hoşumdaki yerini alıyor. After Life! 1. Sezonu ile gönlüme taht kurmutşu. 2. Sezonu biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da 2. Sezonuda kendisine aşık etti beni. After Life dizisinde adeta hayatımdan bir parça buluyorum. Düşündüklerim, sorguladıklarım, fikirlerim ve en önemlisi tüm bu akıl karmaşasının nedeni olan olaydan dolayı bu diziyle bütünleşmiş hissediyorum kendimi.

Tony’nin ve benim yaşadığımız bu akıl karmaşasının sebebi ayrılık. Birimizin sebebi ölüm iken bir diğerimizin sebebi ihanet. Birimiz ölüyle ölmek yada ölüyü diriltmek isterken birimizin isteği de tüm duygularla onu öldürmek. Fakat ikimizde amacımıza asla ulaşamıyoruz. Tony bu duygularla yaşamayı bugün aslında dündü formülü ile çözüyor. Ben ise dün, dündü. Bugün ise aslında yarın diye çözdüm.

After Life’ın 1. Sezonu gerçekten bu problemimi çözmek üzere olduğum zamanlarda izlediğim bir diziydi. Bana ayrı bir motivasyon sağlamıştı. Bugünlerde ise problemimi çözmüş artık tekrar yaşamak istiyorum. 2. Sezonun ilk bölümünü izlediğimde her şey çok pozitif gelmişti. Tony’de problemlerini çözmüş ve artık yaşama tutunmuş diye hissetmiştim. 2. Sezon benim hayatımın içinde bulunduğu döneme tekrar motive sebebi olacak diye sevinmiştim. Fakat düşündüğüm gibi olmadı. Üzdün Tony… Ama yine de dizinin sonuna seni öyle kabul eden biri çıktı. Mutlu oldunuz mu bilmiyorum ama seninle bunu denemeyi kabul etti. Bakalım 1. Sezonla senkon olan hayatım 2. sezon ile de senkon yakalayabilecek mi?

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: