Daha Az İnsan 19 Aralık 2018

Daha Az İnsan 19 Aralık 2018

Bunu dinlediğim için “şimdide Alevi mi oldun?” eleştirisi alıyorum! Neden insanları bu kadar ayrıştırma meraklısıyız… Beni hiç tanımayan biri bana ateist der, Nazım Hikmet şiirleri dinlediğim için Komünist oldum mesela çokça! Dini konularda fikir beyan ettiğim için Hades hoca oldu dediler. Bir kaç yıl muhafazakâr insanların arasında takıldım beni günahsız kul bellediler. Furkan abimle vakit geçirdiğim için eski sevgilim sen iyice pezevenkleştin diyordu. Üstelik canım çekti bir kaç ay kolye, bileklik taktım sen iyice piçleştin dedi.

Ne edeceğuk? İlla Mevlana’ya uyup, olduğumuz gibi görünmek yada göründüğümüz gibi olmak zorundayız? Arkadaş ben Alevi müzikleri ile huzur bulup, Bir komünisttin şiirlerinde özgürlüğü aramak istiyorum. Canım hipster gibi giyinmek isterse hipster gibi giyinip, canım isterse pislickten giyinip etrafta gangster gibi dolaşmak istiyorum.

Ben aslında böyle saçma yorumlardan uzaklaşmak istiyorum. Bu aralar çok fazla öfke patlaması yaşıyorum. Bu yüzden daha az insan politikasına geçmeye çalışacağım. Daha az insan, daha az yorum, daha az ses… Ama ne yaparsam yapayım yinede konuşacaklar bunu biliyorum 😔

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: