Eee? 5 Kasım 2018

Eee? 5 Kasım 2018

Eee…

Bugün Can Kazaz’ın albüm çıkardığını gördüm. Adamı öyle pek takip etmem ama eğer doğru adam ise rapçi Ulaş ile olan yakınlığından tanıyorum. Ki seside o Van’a benziyor. Ulaş ile birlikte çok güzel düetleri var. Her zaman dinlerken mest olmuşumdur. Beni tatmin eder. Üstelik bir adette yasaklanan şarkıları var. Komünisttir ikisi de ama benim için pek önemli değil çünkü sonuç itibari ile insanlar. Ve insanların o şekilde daha iyi yönetileceğine inanıyorlar. Herkes istediğine inanılır bende Allah’a inanıyorum mesala…

Birde İnsanlar V for Vandetta’yı biliyor ama Guy Fawkes’i pek tanımıyorlar. Ama nereye baksan bir Guy Fawkes maskesi! Bugünde Instagram’da Ot dergisinin sayfasında gördüm. “Fikirler kurşun geçirmez” sloganı için poster yapmışlar. Onu görünce aklıma geldi. Popüler kültür çok nankör. Bu yüzden ne kadar merak etsem de La Casa de Papel dizisini izlemek istemiyorum. Çünkü orada da sürreal bir sanatçı olan Salvador Dali’nin maskesi ön planda. Eminim orada da bir saygısızlık vardır. Çünkü sanatı ile değilde böyle bir dizi ile tanınmak başlı başına bir rezalet. Yinede Salvador Dali’yi bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum.

Daha bunlar gibi gün içinde aklımdan 10larca sitem dolu düşünce geçti. Fakat hepsini unuttum. Çok unutkan bir insanım. Haa ne oldu birde. Tüfeğimin dipçiği kırıldı. Tam atışa gidiyoruz. Rast gele birisinden tüfek aldım işimiz acil olduğu için pek seçemedim. Apar topar bizi başlama alanına götürdüler ve pek dinlenemeden 2 dakikada 500 metre koşulu desteksiz 200 metre atış yaptım. 500 metreyi koştum, nefes nefese yerime geldim tüfeğimi yere bırakıp bi 5-7 saniye falan soluklandım. Nefesimi dengeledim. Atışımı yapmak için nişan pozisyonumu aldım ki birde ne göreyim? Aldığım tüfeğin arpacığı 99 depremin de hasar gören binalar gibi yan yatmış!!! Başımdan aşağı soğuk terler döküldü tam o an. Aklımdan geçen küfürlerin haddi hesabı yok. Çünkü daha önceki atışlarım gayet başarılı onların yanına böyle saçma bir derece koymak istemiyorum. Rast gele ateş ettim. Hiç bir artışın hedefi vurduğuna emin değilim ama yinede 3te1 vurduğumu söylediler. İyi değil ama en azından görev ifa oldu.

Unutmadan Can Kazaz yeni albümünün ilk şarkısına “Sevmeyi senden öğrendim” diyerek başlıyor. Biliyorsun ki bende sana öğretmenim derdim. Bir çok şeyi senden öğrendim. Daha anlatılacak bir çok şeyim var. Eskiden kabul etmezdim ama şimdi kabul ediyorum. Çemen düşük bir insanım. Ama yinede herkese değil sana anlatırdım. Fakat şimdi sana değil buraya böyle yazıyorum işte. Aslında Gülten Akın’ın dediği gibi “güllere su vermemek lazım, güze alışsınlar” misali benimde yazıp anlatmamam lazım yalnızlığa alışmak için ama bu seferde Turgut Uyar’ın Palyaço’su dürter durur. Derki “yazmasam ağlayacaktım” gerçi ben senin için çok yazdım. Ağlarken de yazdım gülerken de yazdım.

Yalnızlık demişken bugünü de Atilla İlhan’ın Yalnızlık Şiiri ile sonlandıralım…

Karanlığın insanı delirten bir ihtişamı vardır / Yıldızlar aydınlık fikirler gibi havada salkım salkım / Bu gece dağ başları kadar yalnızım 

Çiçekler damlıyor gecenin parmaklarından / Dudaklarımda eski bir mektep türküsü / Karanlıkta sana doğru uzanmış ellerim / Gözlerim gözlerini arıyor durmadan / Nerdesin? 

İyi geceler…

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: