En Alakasız Konularda Bile Aklımdasın 5 Ocak 2019

En Alakasız Konularda Bile Aklımdasın 5 Ocak 2019

Toyota Fabrikasında işe girmiştim. Orada işe girmek zorundaydım. Çünkü hayallerim vardı. Ve bu hayalleri gerçekleştirmek için para biriktirmem gerekiyordu.

Uzun süre işsiz kaldım, daha önceki çıktığım iş yerimden aldığım tazminatın bir kısmını birikime ayırmış bir kısmını da günlük hayatımı idame ettirmek için kullanıyordum. İnternetten iş buluyor, kendim projeler üretmeye çalışıyordum. Deli gibi, gece gündüz çok para kazanmak için çalıştım durdum. Fakat hiç bir zaman hakkımı aldığımı düşünmedim. Bu şekilde internet üzerinden çalışmak günü kurtarıyordu ama birikim yapmak için yeterli değildi. Şehir dışında bir sürü iş vardı ama bu şehri terk edemezdim. Uzun süre işsiz dolaştım. Ciddi anlamda çok zor günlerdi. Allah ondan razı olsun, kız arkadaşım yanımdaydı. Gerçi burada büyük bir ironi barınıyor. O yanımda olmasa zaten bu kadar dert çekmez kendi yolumu daha başka şekilde bulurdum… Uzun süre işsiz kaldıktan sonra benim kariyer planım ile yakından uzaktan alakası olmayan, hatta asla yapmam dediğim bir işe girdim. Toyota Fabrikasında çalışmaya başladım. Bazen her şeyi bir kenara bırakıp sadece geleceği düşündüğünüz oluyor ya, işte buda öyle bir şey. Başka bir yerde çalışmaya kalksam hem emeğimin karşılığını alamayacak hemde gece mi gündüzü mü çalışmaya ayıracaktım.

Neyse bir süre sonra kredi kartımı almak için Garanti Bankasının Bulvar şubesine gittik kız arkadaşımla, işimizi hallettikten sonra bankanın karşısında bulunan nev’i şahsına münhasır bir mekan olan Kuru Kahveci’ye kahve içmeye gittik. Orası çok uzun zamandır gitmek istediğim ama hep yolumuzun tersinde kalan bir yer olduğu için gidemediğim bir mekandı. İlk defa gittik oraya oturduk. O gün kız arkadaşım yani Hayal Perim son günlerde yaptığı gibi daha çok telefonla oynuyordu. O gün sohbette iyi değildi. Bir kaç fotoğraf çekilmiştik çok sonra fark ettim ki benimle çekildiği fotoğraflarda ilk o zaman gülmemeye başlamıştı. Doğru yada yanlış orasını bilmem ama bana göre ilişkimizin çalkantılı durumu o zamanlarda başladı.

İki gündür iş bulma konusunu konuşunca aklıma bu günler geldi. Ben yaşadığım her olayda, konuştuğum her konuda Hayal Perimi hatırlamaya devam edeceğim bunu tekrar tekrar farkına variyorum. Onu onsuz sevmek daha güzel, zahmetsiz ve acısız. Gerçi şuan aklıma gelen sorulardan dolayı midemde hafif bir yanma hissediyorum orası başka bir konu ama bu yanma onunla konuştuğum zamanlarda yaşadığımdan daha az. Son olarak demek istediğim; ilk başlarda elbet bir gün bu ilişkiminde biteceğine inanarak başlamıştım, sonra bu düşüncemi unutmuştum ama ilk dediğim doğru çıktı. Bitti. Şimdi şuna, Özdemir Asaf’ın dediklerine inanıyorum. Onu saklayacağım inan. Yazdıklarımda, çizdiklerimde, şarkılarımda, sözlerimde. Alakasız bir konuda bile onu düşünecek bir bağlantı aklıma gelmesi bu konuda ki acizliğimin göstergesi.

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: