Garip bir psikoloji 23 Şubat 2018

Garip bir psikoloji 23 Şubat 2018

Garip bir psikoloji içerisindeyim. Yalnız hissetmiyorum kendimi. Fakat ruhumda bir problem var. Bugün uzun bir süre sonra kokuna hasret kaldım. Tam unuttum, bir daha ihtiyacım olmaz derken nerden canım çekiyor anlamıyorum. Göğsüne kafa mı koyup, çıplak etinden yayılan kokunun verdiği huzura ihtiyacım var. Bunu düşünüyorum. Sonra kafa mı kaldırıp seni görecek olmak beni daha çok daraltıyor. Canımın istediği şeylerin hayallerini kurarken bile senden tiksiniyorum. Keşke seni, sen olmadan sevebilsem.

Lise’yi bırakıp çalışmaya başladığım zamanları hatırlıyorum. Gündüz iş, akşam okul, gece arkadaşlarla takılır sonra sabahlara kadar yeni şeyler öğrenmek için eğitim videoları izler pratik yapardım. İşte tam o sıralar sen hayatıma girmek üzereydin ve ben ciddi ciddi o şekilde bilgisayar başında çalışırken tek başıma bir koltukta öleceğime yüzde yüz emindim. Sonra seninle bir yedi yıl geçirdik.

Evlilik yapacak maddi ve manevi gücü kendimde bulamayan ben evlilik hayalleri kurdum, babasız büyüyüp baba olmaktan korkan bana nasıl baba olacağım konusunda hayaller kurdurdun o koltukta tek başıma ölmeyeceğime inandırdın bana… Bana kendimi sana adamam için cesaret verdin.

Şimdilerde yine aynı düşünce deyim. Bu sefer bu bir tahmin değil, istek. Ve yine senin sayende her şeye rağmen isteklerime ne kadar sadık olmam gerektiğini öğrendim. Ben o bilgisayarın başında yine saçma salaklar şeylerle uğraşırken tek başıma öleceğim.

Bir olmak istiyorsak bir birimizi birleştirmeyecektik. Birimizden birimiz çıkmak zorundaydı. Ben senden çıktım! Biz olduk, sen kaldın. Sen yoldan çıktın, biz kalmadık, ben kalmadım.

Bu yüzden başka birinin kokusuna alışamıyorum, alışmak istemiyorum. Başka bir gözün içinde kaybolmak istemiyorum. Başka biri hayallerime de dahil olsun istemiyorum. Bu yüzden kendimden kaçıyorum. Az kaldı, bakalım şu jandarma işi ne olacak… Etrafım da herkes jandarmaya başvurduğum için beni salak olarak görüyor, harcanacağımı söylüyorlar. Fakat bu gördükleri harcanmış olan Hades’ten kalan para üstü olduğunu bilmiyorlar…

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: