Gavat 18 Aralık 2018

Gavat 18 Aralık 2018

Bugün ciddi ciddi bir birimizi dövüyoruz. Hani sevmediğimiz insanları bilerek hedef alıp kıstırıp bir kaç kişi birden dövüyoruz ama acayip eğleniyoruz. Tabi dayak atayım derken, dayak yemekte var. Şuan hemen hemen bütün bölükte sırt üstü yatabilen yada kıçının üstüne oturabilen yok. Bilin bakalım niye? Orasını sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Birde lafı gereksiz uzatıp burayı okumayacağınızı düşünüp istediğimi yazmak istiyorum. Ki burada madem okumamızı istemiyorsun neden yazıyorsun diye sorabilirsiniz. Oda bir terapi diyelim. İçini döküp, içinden kaçmak. Neyse bugün çok dayak yedikten ve attıktan sonra artık öfkemizi nasıl gün yüzüne çıkarsıysam beş altı kişi falan dosya doldurmak için ayrıldık. Orada başıma ilginç bir olay geldi. Sigara molasına çıktı arkadaşlar, ben odada durup yazmaya devam ettim sonra onlar geldi ben çıktım. Bu arada telefonla yüksek sesle konuşan birine şahit oldum. Benden rahatsız olmasın diye uzaklaşmak üzereydim ki telefonu kapattı, hıçkıra hıçkıra ağlayarak kendini yere attı. Acayip bir şekilde tanıdık geldi bu bana. Pek bulaşmak istemesem de etrafımızda başka kimse olmadığı için bulaşmak zorunda kaldım. Ağlayan çocuk sevgilisinden ayrılmış bu yüzden kendimi yırtıyormuş… İlk başta üzüldüm açıkçası, çünkü bir insanın nasıl o noktaya görebileceğini çok iyi biliyorum.

Konu konuyu açıyor ve neden ayrıldıkları konusu gün yüzüne çıkıyor. Şimdi bu şerefsiz gavatın 7-8 kişilik bir WhatsApp grubu var. İnternetten düşürdükleri kadınların çıplak fotoğraflarını bir birlerine gönderiyorlar. Bilin bakalım guruplarına kimin fotoğrafı geliyor?

Toplum buna ilahi adalet diyebilir, Allah’ın sopası yok diyebilir bilemiyorum bir çok şey diyebilir. Ama ben diyecek bir şey bulamıyorum. Üzücü…

Bu tarz şeylerle karşılaşmak… Ne bileyim, dinimizde intihar etmenin ciddi bir günah olduğunu bilmesem yemin ediyorum sonum Stefan Zweigh gibi olurdu. O Avrupa’ya aşıktı! Avrupa’nın çöküşüne dayanamadı ve intihar etti. Bende bu toplumun böyle yozlaşmasına dayanamıyorum artık.

Gerçi düşününce bende farklı bir bok değilim. Benimde dahil olduğum gruplar, arkadaş çevrem çok farklı değil. Onlar gibi olmak için illa onların yaptığını yapmak zorunda değilim. Onlarla olmam bile yeter. Ama işte bu beni öldürüyor, toplum artık böyle yaşıyor bunların bir alternatifi yok!

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: