Kars Geceleri 14 Şubat 2018

Kars Geceleri 14 Şubat 2018

Evet, gecenin karanlığında kaldık yine baş başa. Alışkanlık edindim üzere kahvem ile birlikte yine çıktım bahçeye. Artık Kars’ın soğuğunu pek umursamıyorum bu saatlerde. Çünkü görülmesi gereken güzel şeyler var gecenin karanlığında saklanan…

Mesela beyaz kocaman bir baykuş var. En sevdiğim hayvanlar listemin içerisinde üst sıralarda olan bu hayvandan ilk defa Kars’ta bu kadar büyüğüne rastladım. Bu kadar büyüğüne rastlamak bana biraz masalsı geliyor. Bu masalsı olayda az çok keyif almama yetiyor. Masalsı diyorum çünkü gerçekten renginin parlaklığı onun güzelliğine güzellik katıyor. Gecenin karanlığında parlayan bir elmas gibi gökyüzünde süzülüyor. Bir yandan onun gökyüzünde yaptığı pikeleri izlerken diğer yandan kahvemi yudumluyorum ve sadece 5-6 saniye süren bu olay insanın içinde derin bir tefekkür sebebi bırakıyor.

Baykuş’un büyüklüğüne bakılırsa sadece gelinciklerin ve farelerin peşinde olmadığını anlayabiliriz. Bu büyüklükte bir baykuş çok rahat bir şekilde her gün farklı farklı renklerde gördüğümüz yabani tavşanları da çok rahat bir şekilde avlayabilir. Fakat uçup giden bu masalsı güzelliğe sahip olan kuşun yapacağı av, benim hayal gücüme kalmış durumda…

Av demişken bugün kurnazlığıyla meşhur tilkiyi görmedim… Gerçi üç gün önce yabani tavşanları çiftleşirken görmüştüm. O günden beri de ortalıkta tilki gözükmüyor. İlahi bir sistemin içerisinde dikkatimi çeken bu olayın elbet bir nedeni olması gerektiğine inanıyorum. Yoksa bir tevafuk olması çok basit kaçıyor.

Aklımı böyle böyle meşgul etmeye çalışıyorum hayal perim. Bu benim yeniden doğuşumun ilk adımları olacak. Seni sevdim, bana ihanet ettin. Beni, yeni bana gebe bıraktın.

Hayırlı gecelerin olsun, bana sevmeyi öğreten kadın. Hayırlı geceler öğretmenim…

14.02.2017 04:00

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: