Kendimi Bildim Bileli Politiktim

Kendimi Bildim Bileli Politiktim

Bazı zamanlar haberleri okurken canım o kadar çok sıkılıyor ki kendi kendime neden bende İlich Sanchez Ramirez Carlos gibi petrol bakanlarını kaçırıp, Kaddafi’den yardımlar alıp dünya petrol fiyatlarının adını kıyamıyorum diye soruyorum. Oysa ki ben kendimi bildim bileli politik ve militanlığa mehilliydim. Tabi önce elimden tutan olmadı sonra Kaddafi linç edildi o yüzden militan olamadık orası başka bir konu ama neden bizde bunu yapamadık? Ben Kendi kendime bunu sorarken Devrimci İslam kitabında zaten Carlos bunun Cevabını veriyor. Diyor ki “Gelişme, insanoğlunun temel değerlerinin çöküşünü gizlemeye yarayan yaldızlı bir kelimeden ibaret.”

İşte bu yüzden temel değerlerimizi bu kadar kaybettiğimiz için ben şimdi çıkıp Avaz Avaz bazı şeyleri bağırsam yada en basit olarak desem ki “Türkiye 20 gün içinde El-bab’a girerse, bilinki bu bir seçim yatırımıdır” çıkıp büyük ihtimalle beni vatan hainliği ile suçlarlar.

Halbuki Allah bu çöküşü bize Kur’an-ı Kerim’de Hz. Musa örneği ile vermekte. Allah’tan aldığı gazla halka hakkı haykıran Hz. Musa’ya karşı halk ne diyordu? “Tamam sen doğru söylüyorsun hey Musa ama karnımızı Firavun doyuruyor” halk seçimini yapmışsın ülkede dünyanın en saçma sistemi demokrasi varken biz daha ne anlatalım ve söyleyelim?

Şimdi söyler misin biz Firavunun doyurduğu bu halka ne desek yeridir?

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: