Konuşuyorsun ama Dinlemiyorum 8 Ağustos 2018

Konuşuyorsun ama Dinlemiyorum 8 Ağustos 2018

Karşıma geçmiş bir şeyler anlatıyorsun. Neden? Seni dinlemediğimi daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Nezaketen vücut dilimle gösterdim işte umrumda değilsin. Karşında gözlerimi kapattım uyumaya başladım. Ki bir süre sonra için geçmiş, sesini duyunca irkilerek uyandım. Baktım vücut dilimden anlamıyorsun açık açık “yeter siktir git beynine tecavüz ettin!” Diye de uyardım ama bunu şaka olarak algılıyorsun! Yüzsüzlüğemi vuruyorsun bilmiyorum ama sanki şaka yapıyormuşum gibi gülüyor birde… Fakat ben gülmüyorum!

İşte bu insanlar yüzüme bakarken onlarla içimden geldiği gibi konuşuyorum fakat yüzüme karşı konuşanlar bu durumu pek anlamıyor. Ayrıca bu insanlar yüzüme bakarken sorunsuz, mükemmelliyetçi, her zaman şapşal ve haksızlık gören insanlar imajı çiziyorlar. Sanki çok yakın dostmuşuz gibi abuk subuk hareketler. Peki arkamı döndüğümde, ben yokken kendi aralarında kustukları kinleri? Götü kalkık, ukala gibi ettikleri yorumlar? Hiçte umrumda değil. Sırf gözlerinin içine bakıp senin bu saçma salak muhabbetini dinlemekten sıkıldığım için başımdan siktir git dediysem ve sende bunu ukalalık olarak gördüysen gerçekten siktir git. Çünkü biliyorum ki yakın bir süre sonra seni asla görmüyeceğim. Ve şu zamana kadar asla sana işim düşmemiş. Zaman her şeyi aldığı gibi senide alıp götürecek ve adını bile hatırlamayacağım. O zaman niye bu kadar kasayım ki? Üstelik bu hayatta ne dostlar silindi, ne aşklar silindi sen kimsin?

Diye uzun uzun açıklama yapmak istiyorum ama bunun yerine kısaca kapana çeneni demek daha kolay. İşte böyle…

İnsanların bir biriyle olan ilişkileri bu kadar saçma olmak zorunda mı? Mesela bir birlerini dinleyen insanlar var. Bunları takdir ediyorum fakat bir birlerini dinlemeyip sadece bir şeyler anlatan insanlar… Bu nasıl bir kibirdir? Şimdi sazanın teki atlayıp sende o kibir yok mu diye soracak olacaktır muhtemelen yada en azından aklından geçirecektir. Hemen onada Cotra’nın Kibir şarkısından bir punc ile cevap vermek istiyorum. “Megalomanim daha sert yapıyo’ beni Dirty Harry’den. En sevdiğim günah kibir. Çünkü daha çekici bu his Jenny Mary’den”

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: