Kuyuma Çekiliyorum 14 Nisan 2020

Kuyuma Çekiliyorum 14 Nisan 2020

Web sitemi uzun süredir güncellemiyordum. Bu düzeni yeni tema ile bozup artık kişisel günlüğümü sadece bu mecra üzerinden yazmaya karar verdim. İlerleyen zamanlarda Tumblr üzerindeki günlüklerimi de geriye dönük olarak eklemeyi düşünüyorum. Arşiv olarak burada saklamak daha çok hoşuma gidiyor. Bu haz, aslında kendimle olan en büyük çelişkilerimden biri. Kendi başıma kalmak istiyorum ama offline günlük tutmak varken, online yazmayı tercih etmek benim en büyük çelişkim. Bunu neden yapıyorum tam olarak kendime açıklayamıyorum ama bunu yapmak hoşuma gidiyor.

Hades Balam, benim içimde kuyuda hapis kalmış biri. En dipte! Kafasını kaldırınca ışık gözüküyor, çıkış yolu orada ama Hades sadece ışığı izlemeyi sevmiyor. Bu kuyudan çıkmayı değil, çıkma ihtimalini seviyor. Çünkü biliyorum ki kuyu dışı yobazlaşmış kişilerin, sahte düşünceleri ve sahte yüzleri ile dolu. Ne kimse ona dokunabiliyor, nede o hissederek kimseye dokunabiliyor. Fakat buradan çıkıp karşılaşacağı gerçeğin tam zıttı ihtimalini düşünmek ona gerçek hazzı veriyor.

Dış dünyadan gelen bilgiler sürekli bu kuyu içerisinde birikirken Hades Balam yeri geliyor nefret ve kin dolup, kahve eşliğinde küfür ile kendini ifade etmeye çalışırken, yeri geliyor bir mısrada bulduğu aşk ile bu kuyu içerisinde kır papatyaları arasında ada çayı içerek Mr. Hyde’dan, Dr. Jekyll’a evriliyor.

Bugün 14 Nisan 2020 ve ben kuyumu baştan inşa ediyorum…

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: