Madem Sıkılıyorum Bir Nedeni Olmalı

Madem Sıkılıyorum Bir Nedeni Olmalı

Günlerdir canım sıkılıyor ama böyle sebepsiz bir sıkıntı. Sizinde başınıza gelmiştir hani nasıl desem zevk alarak yaptığınız şeyi bile yapmak istemezsiniz, içiniz daralır ama sebebi yoktur yani. Sebebi olmadığı için çözümü de olmaz. Göğe bakarsın, baktığınla kalırsın, göğüs kafesin genişlemez. Film milm izlersin zaman geçer ama o sıkıntı geçmez. Böyle lanet bir sıkıntı işte. Böyle anlatıyorum ama size oluyor mu bilmiyorum. Oluyordur diye tahmin ediyorum. Sıkıntı, çünkü bu insan dediğin varlık sıkılır…

Neyse bugün işsizlik seviyem yükseldi dedim ki madem sıkılıyorum bare bir şeyler düşüneyim de boşuna gitmesin bu kadar sıkılma. Derken oda ne? Elimde ki Sprite şişesinin üzerinde yazan Coca Cola Co. yazısını gördüm. Dedim ki sıkılacam madem Filistinliler için sıkılayım… Adamların katlini, İslam’ın hakarete uğramasını şuan içtiğim bu bir kutu Sprite ile ben yapıyorum. Tam sıkıntılı bir durum. Fakat sonra dedim ki o öyle değil kardeş! Bak bakalım kantinde neler var? Seni buna bu sistem itiyor. Sen sıkılma bırak bu sistemi kuran sıkılsın. Galiba haklıyım dedim tam sıkılmak için başka bir şey düşünecektim ki yine elimde ki Sprite ile ilgili bir durum aklıma geldi.

Aga şimdi bu Coca Cola’nin Türkiye’de 8-9 tane fabrikası var. Hatta bu fabrikalardan birini Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı, o dönemin Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan açacaktı ki sonra ne oldu tam olarak bilmiyorum. -Bu arada sıkılacağim konu bu değil ama bunun içinde sıkılmak gerek. Sen git sözde restler çek sonra gel adamların fabrikalarının açılışını yap! Bak sıkılmak için bir konu buldum.- Bu fabrikalarda çalışan 300er kişi olsa, eder sana 2.400 kişi falan. 81 ilde bu adamların dağıtım ağı var. İl başına da 20 kişi düşse, eder 1.620 kişi. Şimdi bu Siyonistler ortalama 4.000 kişi çalıştırıp işsizliğe destek oluyor. Şimdi biz boykot edip Coca Cola’yi batirsak bu kadar insanın hakkına girmiş sayılmazmıyız? Bak bu durum için sıkılırım.

Birde şöyle sıkılayım. Şimdi iş kur meslek edindirme kursları diye bir şey var. Türkiye’nin en sağlıklı saçma olayı! Neden diye soracak olursanız mesela ben Sakaryalı olduğum için en basit örneği vereceğim. Şimdi Sakarya’da Toyota fabrikası var. Bu fabrikada kadrolu olarak yaklaşık 1.500 kişi çalışıyor. Fakat 3.000 kişide iş kur meslek edindirme kursları kapsamında iş kur tarafından Toyota fabrikasına gönderiliyor. Toplam 4.500 kişi Toyota için çalışıyor. Bu fabrika bu işçileri çalıştırıp maaşlarını da İş Kur’dan veriyor. Yani bir nebze bu kadar insana devlet para veriyor. Yav Toyota Arba üretecek diye bildiğin devlet hemen hemen ücretsiz işçi veriyor Toyota’ya… Birde bu sadece Toyota değil ki böyle yüzlercesi var. Ondan sonra işsizlik bitiyor, ülke kalkınıyor falan… Bırak ya! Neyse tamam galiba çok sıkıldım. Bu kadar yeter.

Fakat sıkıldığım konuları ciddi ciddi çok basite indirgeyerek anlattım. Bu yüzden bunu okuyanın canını sıkmayabilir. Ama en azından ben sebepsiz sıkılmama, bir kaç sebep buldum. Bugünde işsizlik seviyem üst düzey elhamdülillah…

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: