Nasıl Bir Emek? 07 Mart 2018

Nasıl Bir Emek? 07 Mart 2018

Seni severken yeterince, elimden geldiğince emek verdim. Çünkü sevgi emekti. Seni yüzüne karşı sevdim. Sen soyundun, seni çıplak tenine dokunarak sevdim. Sen konuştun, seni pür dikkat dinleyerek sevdim. Sen sustun bu sefer ben konuştum, cümle aralarında sevdim seni fakat bunu pek anlamadın. Sırtını döndün kollarımda uyudun, seni rahatsız etmemeye çalışırken sevdim seni. Şimdi uzaktan seviyorum seni… Şunu öğrendim uzaktan sevmenin adı bu saatten sonra özlem!

Dedim ya seni severken emek verdim, özlerken de emek vermek istiyorum. Çünkü her şeye rağmen bunu hak ediyorsun. Fakat yanlış anlama bunu sen, sen olduğun için değil. Ben seni sevdiğim için hak ediyorsun.

Peki seni özlerken nasıl emek verebilirim ki?

Şiirler yazsam? Ki en şair, şairler bile daha böyle güzel şiirleri yazmamışken ben nasıl yazacağım. Hem dil bilgim yetersiz hemde anlatım bozukluğu problemlerim var.

Mektuplar yazsam? Hani şöyle afilli bir el yazı ile, kendimden bir şeyler katarak emek versem de mektuplar yazsam… Fakat ben el yazımı 8. sınıfta terkettim. Yazım berbat! Ayrıca ne yazacağım, sen yazılanları okuduğundan beri yazılan bütün hikayelerin ve cümlelerin büyüsü bozuldu.

Ah bir bulabilsem seni özlerken nasıl emek vereceğimi. Bir bulabilsem işte o zaman ihanetinin saçlarından çalıp, gökyüzüne hapsettiği tüm yıldızlar birer birer serbest kalacak ve saçlarına geri dönecek. O günden beri baktığım yerdeki tüm nesneleri içine çeken ve sonra onları anlamsızlaştıran gözlerimdeki kara delik kendi kendimi yutacak! Belki o an karşıma alıp seni tekrar soyacağım. Fakat bu sefer taktik sağlam. Seni soymaya ağzından başlayacağım. Belki o zaman çok şey değişecek, bilginin verdiği gücü tüm özlemimde kullanacağım.

Çok şey olacak. En güzeli de sen bunları bilmeyeceksin.

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: