Ne Kavga Ettik Be! 11 Mayıs 2018

Ne Kavga Ettik Be! 11 Mayıs 2018

Böylesine bir kavga ettiğim en az 10 yıl olmuştur. Hatta daha fazla, o zamanlar orta sonda olmam gerekiyordu. Fakat bugün ki ettiğim kavga bu geçmiş olan en az 10 yılın değil, sadece yedi aydır beraber yaşamak zorunda kaldığım insanların kıskançlığının, çekemezliğinin ve dostum derken içinde gizlediği hinliğin bir sonucuduydu. Fakat yinede ilk hamleyi yapan ben olmadım. Bir nevi nefs-i müdafaa olarak başlayan vermiş olduğum tepki, kendimi tuvalet kabininin içinde sıkışmış ve düşmek ile kalkmak arasında seçenekler arayan kişinin burnundan akan kanlarının kirlettiği göğsüne indirdiğim tekmeleri atarken kendime gelmem ile son buldu. Artık bu nefs-i müdafaa olmaktan çıkmış bildiğin zevk için kavga eden bir kişinin gerçekleştirdiği eylem olmuştu. Yinede yanlış hatırlamıyorsam beni çocuğun başından çekip aldıklarında hâlâ arkamdan benim ayaklarım ve yumruklarım dışında başka tekmelerin ve yumrukların çocuğun kırılmış burnuna ve ve çeşitli yerinden morarmış bedenine isabet ettiğini görüyordum.

Rahatlamış mıydım? O anlık evet… Fakat şuan da o rahatlıktan eser kalmadı. Ben nöbetteyim, koğuşta bir şeyler dönüyor ve olaylara hakim değilim. Bu kontrolum dışı gelişecek olayların içinde nasıl konumlandırılacağı mı merak ediyorum.

Olayın çıkış noktası benim yapmış olduğum basit bir disiplinsizlik. Fakat bu disiplinsiz hareketi ben hariç herkes her gün yapıyor. Bu benim ilk hareketimdi. Ben hatamı kabul etmiş olayı uzatmak istemediğim halde başkalarının girişmiş olduğu tartışma benim başıma çoraplar ördü ve nasıl olmuşsa aynı tertip olarak aynı anda kışlaya girdiğimiz, millet bununla at ağızlı diye dalga geçerken koğuş kişneme ses kayıtlarıyla inlerken destek olup tüm sesleri kapattırdığım ve tek başına kaldığında onu yanıma alıp ezilmesin diye destek verdiğim, amele gibi çalışmasın diye komutanlarla konuşup kendisini kademeye sokturduğum bu çocuk aniden üzerime yürüyüp yumruk sallamaya başladı. İki üç yumruk yedikten sonra durumu farkına vardım ve o an artık gözüm döndü…

Olanları şuan tekrardan ayık kafa ile düşünüyorum ve farkına vardım ki hiç bir taraf olmadığım halde koğuşta ki taraflaşmanın kurbanı oldum. Kraldan çok kralcı tavrı yüzünden beni ortaya alıp, benim üzerinden kendi aralarında ki sorunları bu yolla çözmeye çalışan kişilerin apaçık oyununa geldim. Fakat şuan tuttuğum nöbet bitecek ve ben koğuşa gideceğim.

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: