Ölümü Görmek

Ölümü Görmek

Offf off daha iki yaşında bir bebek ama etrafı hazır kıta asker ediyor. Herkes ayakta, sabahlara kadar uyuyamıyorlar. Bebeğin ağzı yüzü yara bere içinde… Bir şey yiyemiyor, bu yüzden annesi ağzına sünger ile süt ve su damlatıyor. Çok uzun süredir bu şekilde. Gidilmedik doktor, okutulmadık hoca kalmadı. Fakat ne çare? Durum gittikçe vahim bir hâl alıyor. Eskiden sadece ağzı yara olan bu bebek artık bayılmalara başladı. Özelikle babasının kucağından aşağı inmiyor. Babası onu annesine versin ortalık feryat figan. Birde yetmezmiş gibi annesi onu kucağımdan indirsin bu sefer pat diye bayılıyor. Ailesi çok tedirgin ama… Galiba bu çocuk çok yaşamaz. Biliyorum kabul etmek çok zor ama bilemiyorum. Bir şeyler yapmak lazım ama ne?

Farkında değiller ama bu çocuğun ağlaması, bayılmaları bir korku belirtisi. Sen hiç gülmeyen bir bebek gördün mi? Hani sana ölüm meleği olmayı hayal et dediğim zaman o minik sevimli şey bile, onun canını alacağını bildiği hâlde sana nasıl gülücükler atıyordu. Ama bu sefer durum farklı. Yine birisi ölecek ve bütün bu ağlamalar bu yüzden. Aslında onlar ağlama değil, yalvarma. O kadar büyük bir hüzün yaşıyorki bu ufaklık. Ufacık kalbinin kaldıracağından daha fazla. Bu yüzden işte ağzının içinin hep yara olması. Annesi yada babası onu yere bıraktı mı anında bayılmasının sebebi ise babasının peşinde dolaşan ölüm meleğinin işini halletmesinin vakti gelmesi. Bu yüzden bırakmak istemiyor babasını. Çünkü sanki onu bıraktığı gibi ölüm meleği babasının canını alacakmış gibi geliyor ona. Artık oda biliyor zamanı geldiğinin çünkü ölüm meleğinin ziyaretleri gittikçe artıyor. Ayrıca ölüm meleği de acayip eğlenceli, sevimli bir tiptir. Onu gören ondan korkmaz, zorluk çıkarmadan teslim olur. Güven verir insanın içine. Bebekler onu çok sever. Fakat bir bebeğin babasını yada annesini ondan alırsanız sakin bir daha sevgi beklemeyin!

[…]

2 yaşında ki çocuğu baban attaa gitti diye kandıramazsın. Elbet bir gün gelmesi gerekir. Çünkü attaalar genelde sabah çıkılıp, akşam dönülen yerlerdir. 2 yaşında ki bir çocuğa baban öldü de diyemezsin mantık olarak alamayacağını düşünürsün. Fakat bir rivayete göre bebekler melekleri görür. İnan bana o bebek babası ölürken senin gördüğünden daha çok şey gördü.

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: