Şeyh’imle Şeyler Vol-3

Şeyh’imle Şeyler Vol-3

Şeyh’im hani bugün kandilya, kandilin mübarek olsun. Birde Orhan Veli ölmüş bugün yıllar yıllar önce. Ben sırf sosyal medya paylaşımlarında mübarek olsun dediğim için muhafazakâr olmakla suçlandım yine bugünlerde yıllar yıllar önce…

Elbette Şeyh’im o ajans gülü yeni işe başladığı bu şirkette, toplantı odasında dekoltesinde ki memelerini masaya koyup, sırf kurum içinde mübarek olsun dediğim için, beni muhafazakâr olmakla suçladı! Peki muhafazakâr olmak ne zamandan beri suç Şeyh’im?

Yine aklıma başka şeyler getirerek sıkıntılarımı çoğaltıp en büyük sıkıntıları mı basite indirgiyorum. Nasıl taktik ama, iyi taktik değil mi Şeyh’im… Peki bu basite indirgeme, o önemli sıkıntılara karşı işlenmiş bir suç sayılabilir mi bunuda merak etmiyor da değilim. En önemlisi ise her suçun günah mı olduğunu merak ediyorum.

Bu merakımı gidermek için adliyelere baktığım da görüyorum ki suçlu bulunmaya yakın sanıklar genelde tövbe edip bir daha yapmayacaklarını söylüyor. Fakat iki üç gündür açlık çeken bir adamın ekmek çalması şeriata göre suç değil diye biliyorum. O zaman bu adamın tövbe ettiği suç hangi şeriat?

Şimdi konu o değil de seninle geçen gün Cahit Zarifoğlu‘nu çekiştirip, ortadan ikiye bölecektik. Anlaşılan yeterince çekmemişiz ki böyle bir bölünme gerçekleşmemiş. O zaman artık bölücü örgütlülüğümüze önünüzde ki çekiştirmelerde devam ederiz.

Haaa birde unutmadan Şeyh’im, az evvel telefon çaldı. Telefonda ki piyade er-miş, etrafımızda ne kadar çok mübarek insan var!

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.314 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: