Suç ve Hapishane

Suç ve Hapishane

Sevgi benim için Guantanamo’dan firar etmiş bir suçlu gibi. Ne olduğunu tam olarak tespit edemiyorum. Suçluda olabilir, suçsuz da. Fakat orada çok fazla işkence gördüğüne eminim. Yinede haksız yere gördüğü işkenceler ona inanmam için bir sebep değil. Mağdur olması onu haklı yapmaz.

Sevgi… Güvenilmesi en zor olan. Çünkü insansı bir şey anlatabiliyor muyum? Sevgi gerçek bir suçlu. Guantanamo’da hapis yatmış olması onu suçsuz yapmaz. Hadi hapis yatması günahlarının bedelini ödediğini ve artık arındığını ispatlamaz. O gerçek bir suçlu bence. Ve hapishaneler, betondan, demir tellerden, gardiyanlardan ibaret bir engel sadece. Asla bir arındırıcı, suç yok edici değil. Sadece bir engel. Ve gerçek bir sevgi illa kaçış yolunu bulur. Ve bir hapishaneden kaçan suçlu, önceki suçundan daha fazla suçludur artık.

Sevgiyi hapis edecek tek hapishane aşktır. İçine sevgi girmiş bir aşkın beton duvarları, demir telleri olmaz. O hapishaneden kaçışta olmaz. Çünkü hapishane sevgiyi, aşk ile hisseden bedendir. Nereye gidersen git, ne yaparsan yap kaçamazsın. Taki sevgi, aşktan cezasını çekip o bedenden gidene kadar.

 

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: