Yeşermeyecek Tohumlar 19 Nisan 2020

Yeşermeyecek Tohumlar 19 Nisan 2020

Ortada bir evet yada hayır sorusu varsa ve karşınızdaki size basit cevap vermek yerine açıklama yapıyorsa, kesin yalan söylüyordur demek isterdim.

Ortada açıklama yapılması gereken bir konu var ve açıklama yapması gereken kişi size evet yada hayır diye cevap veriyorsa mutlak olarak sizden bir şey sakladığı kesindir.

Bazan seçimlerin sonuçları evet yada hayır gibi kesin olsun isteriz ama yapılan her eylemde kesin bir sonuç yoktur.

Bu yüzden birisine seni tanıyorum dediğimizde sadece kendimizi kandırıyoruz demektir. Ve bu kimseninde bizi tanımadığı anlamına gelir.

Peki bu kadar belirsizlik içerisinde insanlarla nasıl bağ kurabiliriz yada onlara güvenebiliriz?

İşte burada devreye inanç giriyor. Ve inanmak için kanıt arayan kişilerin inançları asla sağlam olmaz. İnanç, kanıtlanmayanın varlığını bilmektir. İnandığınız bir şey kanıtlandığında ise, bu inanç olmaktan çıkar, nesneleşir yada kesin bilgi haline gelir.

Bu konunun en güzel yanı ise ne biliyor musun? İlk hareketi kimin verdiğini bilme gereksinimi duymaman.

Ben bugün, geçen seneki gibi yine yeşermeyecek tohumlar ektim. Minik saksılara, büyük saksılara, toprağa ve kalbime. Ve inan bana hiç biri kesin değil. Birinin üzerine yürüsem, bir diğerini kaçıracak gibi hissediyorum. Bazan da hepsi bana çok uzak geliyor. Bu yüzden sahip olmayı değil, sahip olunmayı bekliyorum.

You May Also Like

Yorum yapılmamış on This Post

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 4.260 aboneye katılın

%d blogcu bunu beğendi: